भारतका ७५ जिल्लामा ३१ मार्चसम्मलाई लकडाउन

नयाँ दिल्ली । कोरोना भाइरसको बढ्दो खतराको बीच भारतको केन्द्र सरकारले एउटा ठूलो निर्णय गरेको छ । भारत सरकारले ७५ जिल्लाहरुमा लकडाउन आदेश दिएको छ ।

यी जिल्लाहरूमा ३१ मार्चसम्म ट्रेन, बस र मेट्रो सेवा प्रतिबन्धित गरिएको जनाइएको छ । देशमा कोरोनाबाट मर्नेको संख्या ६ पुगेको छ । ६३ वर्षीय वृद्धको हिजो राती महाराष्ट्रमा, ३८ वर्षीय युवकको बिहार पटना स्थित एम्समा मृत्यु भएको विभिन्न मिडियाहरुले जनाएका छन् ।

उही समयमा भारतमा कोरोनाबाट संक्रमित बिरामीहरूको संख्या पनि तीव्र गतिमा बढिरहेको छ । आज दिउँसो २ः४० बजेसम्म देशभरमा ३७० जना बिरामीहरूलाई कोरोना भाइरस पुष्टि भएको छ ।

यसै बीच, देशमा सबै यात्री ट्रेनहरु ३१ मार्चसम्म रद्द गरिएको छ । भारतीय रेलका अनुसार सबै यात्री ट्रेनहरू मार्च ३१ सम्म रद्द गरिएको छ । यस बीचमा देशका तीन राज्यमा लकडाउन आदेश दिइयो । आज, पंजाबका सीएम क्याप्टेन अमरिंदर सिंहले ३१ मार्चसम्म राज्यमा लकडाउन आदेश दिएका छन् ।

महाराष्ट्रमा धारा १ १४४ लागू
महाराष्ट्रका मुख्यमन्त्री उद्धव ठाकरेले भोलि बिहानसम्म सबैलाई सार्वजनिक मार्च जारी राख्न अनुरोध गरेका छन् । “मुद्दाको संख्या उल्लेखनीय रूपमा वृद्धि भएकोले, मसँग महाराष्ट्रमा सेक्शन १४४ लागू गर्न बाहेक अरू विकल्प छैन । भारत बाहिरका कुनै पनि उडानहरूलाई मुम्बईमा अवतरण गर्ने अनुमति छैन” मुख्यमन्त्री ठाकरेले भनेका छन् ।

दिल्ली मेट्रो ३१ मार्चसम्म बन्द
कोरोना भाइरसको कारण, दिल्ली मेट्रो रेल सेवा ३१ मार्च सम्म बन्द रहने डिएमआरसीले जनाएको छ ।

लकडाउनको अबधिमा अत्यावश्यक सामाग्रिहरुः दूध, राशन दुकान, तरकारी पसल र मेडिकल स्टोरहरु मात्रै खुल्नेछन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित समाचार