भारतमा आज राती १२ बजेदेखि २१ दिनसम्मका लागि लकडाउन

नयाँ दिल्ली । भारतका प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीले आज राती १२ बजेदेखि लागु हुने गरि देशभरमा तालाबन्दी हुने घोषणा गरेका छन् । उनले भने– “कोरोना भाइरसको संक्रमणलाई रोक्न २१ दिनको लकडाउन सम्पूर्ण देशमा भइरहेको छ ।” पीएमले भने– “यो लकडाउन तपाईको परिवार बचाउनको लागि लागू गरिएको छ ।” यस समयमा घर छोड्न पूर्ण प्रतिबन्ध लगाइएको छ ।

“प्रत्येक भारतीयले जनता कर्फ्यूलाई सफल बनाए । एक दिन सार्वजनिक कर्फ्यूको साथ, भारतले देखायो कि हामी सबै भारतीयहरू कसरी मिलेर काम गर्छौं जब हामी देशमा संकटको सामना गर्छौं ।” प्रधानमन्त्रीले भने– “तपाईं सबै यसको लागि योग्य हुनुहुन्छ । तपाईले कोरोनाको बारेमा पनि हेरिरहनु भएको छ र सुन्नु भएको छ ।”

तपाईले यो पनि हेरिरहनु भएको छ कि यस संसारका सक्षम देशहरू कसरी असहाय भएका छन् । समाधानका थुप्रै स्रोतहरू छन्, तर कोरोना भाइरस यति छिटो फैलिरहेको छ कि सबै तयारीहरूको बावजुद, यो रोग बढ्दैछ ।

“कोरोना भाइरसबाट बच्न एकमात्र तरिका, सामाजिक दूरी तथा एक अर्काबाट टाढा बस्नु, उनीहरूको घरमा बन्द रहनु हो ।” पीएम मोदीले बताए– प्रधानमन्त्रीले भने– “यसको मतलब कोरोनाबाट बच्न यसले संक्रमणको चक्र तोड्नु पर्छ ।”

“केहि मानिसहरु यस्तो गलत धारणामा छन् कि सामाजिक दूरी केवल बिरामी मान्छेको लागि हो, तर यो सोंच्न सही छैन । सामाजिक दूरी सबैका लागि हो, प्रधानमन्त्रीका लागि पनि । केही व्यक्तिको गलत सोंचाइले तपाईंको परिवारलाई, तपाईं, तपाईंको बच्चाहरूलाई साथीमा राख्नुहुन्छ । यदि यस्तो लापरवाही जारी रह्यो भने भारतले ठूलो मूल्य तिर्नुपर्नेछ र यसको मूल्य कति ठूलो हुन्छ भनेर अनुमान गर्न गाह्रो छ ।” प्रधानमन्त्रीले भने– “आज रात १२ बजे देखि देशभरमा २१ दिनसम्मका लागि तालाबन्दी गरिएको । लकडाउन तपाईको परिवार बचाउनको लागि लागू गरिएको छ । यस समयमा घर छोड्न पूर्ण प्रतिबन्ध लगाइएको छ ।”

“देशका हरेक राज्य, हरेक केन्द्र शासित प्रदेश, हरेक जिल्ला, हरेक गाउँ, हरेक शहर, हरेक सडक र इलाकामा अहिले ताल्चा लगाइएको छ । यस तालाबन्दीको आर्थिक लागत देशले अवश्य पनि उठाउनु पर्नेछ । तर प्रत्येक भारतीयको जीवन बचाउन यो मेरो पहिलो प्राथमिकता हो ” प्रधानमन्त्री मोदीले भने ।

देशवासीलाई अपील गर्दै प्रधानमन्त्री मोदीले भने– “यस समयमा तपाईं जहाँ भए पनि त्यहाँ बस्नुहोस् । वर्तमान स्थितिलाई ध्यानमा राख्दै, यो लकडाउन देशमा २१ दिन हुनेछ ।” “आउँदै गरेको २१ दिन हाम्रो लागि एकदम महत्त्वपूर्ण छ । स्वास्थ्य विज्ञहरूका अनुसार कम्तिमा २१ दिनको समय कोरोना भाइरस संक्रमण चक्रलाई तोड्न अत्यन्त महत्वपूर्ण हुनेछ” प्रधानमन्त्री मोदीले भने ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित समाचार