मलेसियामा फेरि MCO को १४ दिन थप सँगै अप्रील २८ सम्म

बाबुराम थापा

मलेसियन सरकारले आगामी अप्रिल २८ तारिख सम्म अागमन नियन्त्रण आदेश थप गरेकाे मलेसियाका प्रधानमन्त्री तान श्री मुह्यिद्दिन यासिनले टेलिभिजन सम्बाेधन गर्दै जानकारी दिएका हुन । उनका अनुसार स्वास्थ्य मन्त्रालय र चिकित्सा विशेषज्ञहरूको सल्लाहमा आधारित रहेर सरकारले एमसिओ थप गरेकाे उल्लेख गरे । साथै याे निर्णय विश्व स्वास्थ्य संगठनकाे दृस्ठिकोण संग मिल्दोजुल्दो रहेकाे र यस्ले राेकथाम तथा नियन्त्रणमा साथ दिने उनले उल्लेख गरे ।

त्यस्तै प्रधानमन्त्री मुह्यिद्दिन भनेका छन ” जबसम्म बिध्यार्थी स्कुल जाने वातावरण बन्दैन तब सम्म ” घर-घरमा आधारित रहेर अनलाइन माध्यमबाट बिधायार्थीहरुलाई शिक्षा दिईने बताएका छन । उनले थपे आर्थिक क्षेत्रहरु चरणबद्ध रुपमा खोलिने सरकारले निकट भविष्यमा घोषणा पनि गर्नेछ ।मुहिद्दीनले भने: “एमसीओले रमजानको महिनामा पनि प्रवेश गर्ने भएकालेे त्यस समयमा रमजान बजार र मस्जिदहरूमा कुनै तेरावीहको प्रार्थना नहुने स्पष्ट पारे ।

उनका अनुसार विश्वकाे मृत्यु दर भन्दा मलेसियाको मृत्यु दर कम रहेकाे उल्लेख गरे । गत मार्च १८ देखि ३१ सम्म लागु गरिएकाे आगमन नियन्त्रण कार्यक्रमलाई दाेस्राेपटक थप गरेर अप्रिल १४ सम्म थपेकाे थियाे । यधपी मलेसियाले तेस्रोपटक थप गर्दै आगामी अप्रिल २८ सम्म एमसिओ लागु गरेकाे हाे ।

मलेसियामा काेराेनाकाे कारण मृत्यु हुनेकाे सङ्ख्या ७० पुग्यो मलेसियामा काेराेनाकाे कारण मृत्यु हुनेकाे सङ्ख्या ७० पुगेकाे छ । आज शुक्रबार मात्रै ३ जनाकाे मृत्यु भएकाे हाे । मलेसियामा हालसम्म ४ हजार ३ सय ५६ जना मा काेराेना संक्रमण देखिएकोमा १८ सय ३० जनाले स्वास्थ्य लाभ गरेका छन । जस अन्तर्गत ४ सय १६ जना विदेशीलाई संक्रमण रहेकाे मलेसियाली स्वास्थ्य मन्त्रालयले जनाएको छ ।

मलेसियामा काेराेना संक्रमितकाे सङ्ख्या दैनिक १ सय बढिकाे सङ्ख्या फेला परिरहेका छन भने आज मात्रै १ सय १८ जना संक्रमण पुष्टि भएकाे छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित समाचार